GELENEKSEL HAMSİ ŞENLİĞİ

13 Aralık 2023 Çarşamba

Giresun Üniversitesi Geleneksel Hamsi Şenliği Etkinliği Güre Yerleşkesi etkinlik alanında gerçekleştirildi.

Etkinliğe Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Zeynel Abidin Akkiraz, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanı Hakan Gültekin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tolga Erener, Üniversitemizin akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Etkinlikte konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Yılmaz Can, “Geleneksel olarak düzenlediğimiz hamsi şenliği etkinliğimize hoş geldiniz. Hamsinin balık çeşitleri içerisindeki yeri Karadeniz’de farklıdır. Etkinliğimizde emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Akabinde konuşan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise, “Bu güzel etkinlikte sizlerle bir arada olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Üniversitemize yeni bu dönemde başlayan öğrencilerimize şehrimize hoş geldiniz diyorum. Diğer öğrencilerimizi artık zaten Giresunlu kabul ediyoruz. Nice güzel etkinliklerde bir arada olmayı diliyorum.” dedi.

Son olarak konuşan Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, “Giresun Üniversitesi’nin nicelik ve nitelik yönünden yükseldiğine şahitlik etmekten onur duyuyorum. Çok yakında çok daha iyi bir seviyede olacağına inanıyorum. Üniversitemizin mezunlarını çok iyi yerlerde göreceğimizi düşünüyorum. Bu güzel etkinlikte sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyorum. Hepinize afiyet olsun diliyorum.” diyerek konuşmasına son verdi.

Etkinlik Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı akademisyenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan halk oyunları gösterisi ve müzik dinletisiyle son buldu.