15. KÜLTÜR SANAT VE SPOR ŞENLİKLERİ FİKSTÜRÜ


VOLEYBOL( KADIN)
TARİH GÜN SAAT MÜSABAKA NO TAKIM-1 TAKIM-2 MÜSABAKA TİPİ MÜSABAKA SONUCU
10 MAYIS 2022 SALI 12.00 1 İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ ÖN ELEME 0-3 (Hükmen)
11 MAYIS 2022 ÇARŞAMBA 12.00 2 DERELİ MYO SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ ELEME -
12 MAYIS 2022 PERŞEMBE 12.00 3 SOSYAL BİLİMLER MYO TEKNİK BİLİMLER MYO ELEME 0-3 (Hükmen)
13 MAYIS 2022 CUMA 12.00 4 EĞİTİM FAKÜLTESİ TİREBOLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ ELEME 2-0
18 MAYIS 2022 ÇARŞAMBA 12.00 5 TIP FAKÜLTESİ FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ ELEME 2-0
23 MAYIS 2022 PAZARTESİ 12.00 6 2 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ TEKNİK BİLİMLER MYO YARI FİNAL 0-3 (Hükmen)
24 MAYIS 2022 SALI 12.00 7 EĞİTİM FAKÜLTESİ TIP FAKÜLTESİ YARI FİNAL 1-2
30 MAYIS 2022 PAZARTESİ 12.00 8 FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ 3. LÜK 0-2
31 MAYIS 2022 SALI 12.00 9 TEKNİK BİLİMLER MYO TIP FAKÜLTESİ FİNAL 0-3
  MÜSABAKALAR GÜRE YERLEŞKESİ SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ KAPALI SPOR SALONUNDA OYNANACAKTIR.
 
MÜSABAKALARA KATILIM SAĞLAYACAK TAKIMLAR:
  1. DERELİ MYO
  2. SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
  3. SOSYAL BİLİMLER MYO
  4. TEKNİK BİLİMLER MYO
  5. EĞİTİM FAKÜLTESİ
  6. TİREBOLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ
  7. TIP FAKÜLTESİ
  8. İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ
  9. FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ
 
                     
 
 
 
VOLEYBOL( ERKEK)
TARİH GÜN SAAT MÜSABAKA NO TAKIM-1 TAKIM-2 MÜSABAKA TİPİ MÜSABAKA SONUCU
10 MAYIS 2022 SALI 13.00 1 TIP FAKÜLTESİ TEKNİK BİLİMLER MYO ÖN ELEME 2-0
11 MAYIS 2022 ÇARŞAMBA 13.00 2 DERELİ MYO EĞİTİM FAKÜLTESİ ÖN ELEME 0-3 (Hükmen)
23 MAYIS 2022 PAZARTESİ 13.00 3 TIP FAKÜLTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ YARI FİNAL 2-1
24 MAYIS 2022 SALI 13.00 4 TİREBOLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ YARI FİNAL 3-0 (Hükmen)
30 MAYIS 2022 PAZARTESİ     13.00 5 EĞİTİM FAKÜLTESİ SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ 3. LÜK 3-0 (Hükmen)
01 HAZİRAN 2022 ÇARŞAMBA     13.00 6 TIP FAKÜLTESİ TİREBOLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ FİNAL 2-3
  MÜSABAKALAR GÜRE YERLEŞKESİ SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ KAPALI SPOR SALONUNDA OYNANACAKTIR.
       
  MÜSABAKALARA KATILIM SAĞLAYACAK TAKIMLAR:  
1- TIP FAKÜLTESİ    
2- TEKNİK BİLİMLER MYO    
3- DERELİ MYO    
4- EĞİTİM FAKÜLTESİ    
5- TİREBOLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ    
6- SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ    
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                                                                                                                        
 
                     
BASKETBOL( ERKEK)
TARİH GÜN SAAT MÜSABAKA NO TAKIM-1 TAKIM-2 MÜSABAKA TİPİ SONUÇ
16 MAYIS 2022 PAZARTESİ 12.00 1 DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ İ.İ.B.FAKÜLTESİ ÖN ELEME 57-70
17 MAYIS 2022 SALI 12.00 2 TEKNİK BİLİMLER MYO MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ÖN ELEME 19-71
25 MAYIS 2022 ÇARŞAMBA 12.00 3 TIP FAKÜLTESİ TİREBOLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ YARI FİNAL 73-31
26 MAYIS 2022 PERŞEMBE 12.00 4 İ.İ.B.F FAKÜLTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ YARI FİNAL 52-44
02 HAZİRAN 2022 PERŞEMBE    12.00 5 TİREBOLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 3. LÜK 0-20
06 HAZİRAN 2022 PAZARTESİ    12.00 6 TIP FAKÜLTESİ İ.İ.B. FAKÜLTESİ FİNAL 83-63
  MÜSABAKALAR GÜRE YERLEŞKESİ SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ KAPALI SPOR SALONUNDA OYNANACAKTIR.
       
  MÜSABAKALARA KATILIM SAĞLAYACAK TAKIMLAR:  
1- TIP FAKÜLTESİ    
2- TİREBOLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ    
3- DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ    
4- İ.İ.B.FAKÜLTESİ    
5- TEKNİK BİLİMLER MYO    
6- MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ    
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                                                      
 
                                                                 
                                                                                                                                                                                  

 
  SALON FUTBOLU (AKADEMİK VE İDARİ) 
 
 
TARİH GÜN SAAT MÜSABAKA NO TAKIM-1 TAKIM-2 MÜSABAKA TİPİ MÜSABAKA SONUCU
13 MAYIS 2022 CUMA 17.30 1 EĞİTİM FAKÜLTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI(GÜVENLİK) ELEME 11-5
16 MAYIS 2022 PAZARTESİ 17.30 2 İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI (İDARİ) FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ ELEME 12-10
17 MAYIS 2022 SALI 17.30 3 İ.İ.B. FAKÜLTESİ SOSYAL BİLİMLER MYO ELEME 0-5 (Hükmen)
18 MAYIS 2022 ÇARŞAMBA 17.30 4 TEKNİK BİLİMLER MYO İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ ELEME 0-5 (Hükmen)
26 MAYIS 2022 PERŞEMBE 17.30 5 EĞİTİM FAKÜLTESİ İDARİ VE MALİ İŞLER DBŞK. YARI FİNAL 13-4
27 MAYIS 2022 CUMA 17.30 3 SOSYAL BİLİMLER MYO İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ YARI FİNAL 20-16
01 HAZİRAN 2022 ÇARŞAMBA 17.30 7 İDARİ VE MALİ İŞLER DBŞK. İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ 3. LÜK 5-0 (Hükmen)
02 HAZİRAN 2022 PERŞEMBE 17.30 8 EĞİTİM FAKÜLTESİ SOSYAL BİLİMLER MYO FİNAL 13-7
MÜSABAKALAR MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ARKASINDAKİ AÇIKHAVA SPOR SAHASINDA OYNANACAKTIR.
     
MÜSABAKALARA KATILIM SAĞLAYACAK TAKIMLAR:  
1-  EĞİTİM FAKÜLTESİ    
2- İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI( GÜVENLİK )    
3- İDARİ VE MALİ İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI ( İDARİ))    
4 -FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ    
5- İ.İ.B. FAKÜLTESİ    
6- SOSYAL BİLİMLER MYO    
7- TEKNİK BİLİMLER MYO    
8-  İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ
 
 
 
SALON FUTBOLU( ÖĞRENCİ )                                                                                                                                                      
TARİH GÜN SAAT MÜSABAKA NO TAKIM-1 TAKIM-2 MÜSABAKA TİPİ MÜSABAKA SONUCU
09 MAYIS 2022 PAZARTESİ 17.30 1 İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ ÖN ELEME 9-7
10 MAYIS 2022 SALI 17.30 2 SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ TEKNİK BİLİMLER MYO ELEME 0-5 (Hükmen)
11MAYIS 2022 ÇARŞAMBA 17.30 3 TİREBOLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ ELEME 8-9
12 MAYIS 2022 PERŞEMBE 17.30 4 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ DERELİ MYO ELEME 5-0 (Hükmen
23 MAYIS 2022 PAZARTESİ 17.30 5 TIP FAKÜLTESİ İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ ELEME 9-6
24 MAYIS 2022 SALI 17.30 6 TEKNİK BİLİMLER MYO EĞİTİM FAKÜLTESİ YARI FİNAL 4-5
25 MAYIS 2022 ÇARŞAMBA 17.30 7 MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ TIP FAKÜLTESİ YARI FİNAL 4-7
30 MAYIS 2022 PAZARTESİ 17.30 8 TEKNİK BİLİMLER MYO MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 3. LÜK 10-11
31 MAYIS 2022 SALI 17.30 9 EĞİTİM FAKÜLTESİ TIP FAKÜLTESİ FİNAL 5-6
MÜSABAKALAR MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ARKASINDAKİ AÇIK HAVA SPOR SAHASINDA OYNANACAKTIR.    
MÜSABAKALARA KATILIM SAĞLAYACAK TAKIMLAR:    
1- SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ      
2-TEKNİK BİLİMLER MYO      
3-TİREBOLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ      
4-EĞİTİM FAKÜLTESİ      
5-MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ      
6-DERELİ MYO      
7-TIP FAKÜLTESİ      
8-İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ      
9-DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ
 

 
     
           
   
     
 
                                                                                                                                                                                                                                                        
 
                                                                                                                                                                                                                                                        
 
MASA TENİSİ
  • Masa tenisi müsabakaları 03 Haziran 2022 Cuma günü saat: 10.00 ‘da Güre Yerleşkesi Spor Bilimleri Fakültesi Kapalı Spor Salonunda yapılacaktır.
  • Takım yarışması veya ferdi olarak yapılacaktır.
 
SATRANÇ
  • Satranç müsabakaları 02 Haziran 2022 Perşembe günü saat: 13.00’ da İ.İ.B. Fakültesi Karabağ Sokakta yapılacaktır.
  • Müsabakalar ferdi olarak yapılacaktır.
 
 
NOT:
  • Masa tenisi ve Satranç müsabakalarına ferdi veya takım halinde katılacak olanlar;  müsabaka tarihlerinden önce Daire Başkanlımıza yazılı olarak müracaat edecektir.
  • Tüm müsabakalara katılacak olan personel ve öğrencilerimizin kurallara uygun hareket etmesi gerekmektedir.
  •  Müsabaka tarih ve saatlerinde olağan dışı durumlarda değişiklik yapılabilir.
  • Katılacak takımların sorumlu olarak bildirilen görevlilerin eşliğinde müsabakalara katılımı önem arz etmektedir.
  • Görevli hoca veya personeli olmayan takımların müsabaka yapmasına kesinlikle izin verilmeyecektir.
  • Müsabaka organizasyonu dahilindeki kişiler, Sportif Ekipmanları ile müsabakalara katılmak zorundadırlar.
  • Müsabakalara katılmayan, eksik sporcu veya ismi bildirilen sporcu haricinde sporcu ile katılan, Daire Başkanlığına ismi bildirilen sorumlu kişisi olmayan takım ve sporcular hükmen yenik sayılacaktır.
  •  Şenliklerin yürütülmesinde,  “Spor Faaliyetlerinin Yürütülmesi ve Düzenlenmesi Hakkındaki Yönerge” hükümleri uygulanır.
 
                                                                               GİRESUN ÜNİVERSİTESİ
                                         15. SPOR ŞENLİKLERİ MASA TENİSİ MÜSABAKA SONUÇ LİSTESİ
 
MÜSABAKA BRANŞI 
1.
2. 3.
MASA TENİSİ
(Öğrenci-Kadın)
Beyzanur ÜNAL
(Eğitim Fakültesi)
 
Hediye ÜZEL
(Eğitim Fakültesi)
Raziye KOÇ
(Tirebolu İletişim Fakültesi)
MASA TENİSİ
 (Öğrenci-Erkek)
İsmail SABAH
(Mühendislik Fakültesi)
 
Mahmut DELİMEHMET
(Eğitim Fakültesi)
Cemal TİRYAKİ
(Eğitim Fakültesi)
MASA TENİSİ (Akademik/İdari) Arş.Gör. Ferdi ÖZBİLGİN
(Mühendislik Fakültesi)
 
Fatih BAYRAKTAR
(Sosyal Bilimler MYO)
Doç.Dr. Halil ŞENOL
(Mühendislik Fakültesi)
SATRANÇ
(Öğrenci)
Cemal TİRYAKİ
(Eğitim Fakültesi)
 
Davut TAGAEV
(Mühendislik Fakültesi)
Yılmaz TEMUR
(Mühendislik Fakültesi)

 
 

 
TARİH GÜN SAAT MÜSABAKA ADI MÜSABAKA NO TAKIM-1 TAKIM-2 MÜSABAKA TİPİ
09 MAYIS 2022 PAZARTESİ 17.30 SALON FUTBOLU (ÖĞRENCİ) 1 İSLAMİ İLİMLER FAK. DİŞ HEKİMLİĞİ FAK. ÖN ELEME
10 MAYIS 2022 SALI 12.00 VOLEYBOL (KADIN) 1 İSLAMİ İLİMLER FAK. FEN EDEBİYAT FAK. ÖN ELEME
10 MAYIS 2022 SALI 13.00 VOLEYBOL (ERKEK) 1 TIP FAK. TEKNİK BİLİMLER MYO ÖN ELEME
10 MAYIS 2022 SALI 17.30 SALON FUTBOLU (ÖĞRENCİ) 2 SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ TEKNİK BİLİMLER MYO ELEME
11 MAYIS 2022 ÇARŞAMBA 12.00 VOLEYBOL (KADIN) 2 DERELİ MYO SAĞLIK BİLİMLERİ FAK. ELEME
11 MAYIS 2022 ÇARŞAMBA 13.00 VOLEYBOL (ERKEK) 2 DERELİ MYO EĞİTİM FAK. ÖN ELEME
11 MAYIS 2022 ÇARŞAMBA 17.30 SALON FUTBOLU (ÖĞRENCİ) 3 TİREBOLU İLETİŞİM FAK. EĞİTİM FAK. ELEME
12 MAYIS 2022 PERŞEMBE 12.00 VOLEYBOL (KADIN) 3 SOSYAL BİLİMLER MYO TEKNİK BİLİMLER MYO ELEME
12 MAYIS 2022 PERŞEMBE 17.30 SALON FUTBOLU (ÖĞRENCİ) 4 MÜHENDİSLİK FAK. DERELİ MYO ELEME
13 MAYIS 2022 CUMA 12.00 VOLEYBOL (KADIN) 4 EĞİTİM FAK. TİREBOLU İLETİŞİM FAK. ELEME
13 MAYIS 2022 CUMA 17.30 SALON FUTBOLU (AKADEMİK/İDARİ) 1 EĞİTİM FAK. İMİD (GÜVENLİK) ELEME
16 MAYIS 2022 PAZARTESİ 12.00 BASKETBOL (ERKEK) 1 DİŞ HEKİMLİĞİ FAK. İ.İ.B. FAK. ÖN ELEME
16 MAYIS 2022 PAZARTESİ 17.30 SALON FUTBOLU (AKADEMİK/İDARİ) 2 İMİD (İDARİ) FEN EDEBİYAT FAK. ELEME
17 MAYIS 2022 SALI 12.00 BASKETBOL (ERKEK) 2 TEKNİK BİLİMLER MYO MÜHENDİSLİK FAK. ÖN ELEME
17 MAYIS 2022 SALI 17.30 SALON FUTBOLU (AKADEMİK/İDARİ) 3 İ.İ.B. FAK. SOSYAL BİLİMLER MYO ELEME
18 MAYIS 2022 ÇARŞAMBA 12.00 VOLEYBOL (KADIN) 5 TIP FAK. 1 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ ELEME
18 MAYIS 2022 ÇARŞAMBA 17.30 SALON FUTBOLU (AKADEMİK/İDARİ) 4 TEKNİK BİLİMLER MYO İSLAMİ İLİMLER FAK. ELEME
23 MAYIS 2022 PAZARTESİ 12.00 VOLEYBOL (KADIN) 6 2 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ 3 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ YARI FİNAL
23 MAYIS 2022 PAZARTESİ 13.00 VOLEYBOL (ERKEK) 3 1 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ 2 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ YARI FİNAL
23 MAYIS 2022 PAZARTESİ 17.30 SALON FUTBOLU (ÖĞRENCİ) 5 TIP FAK. 1 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ ELEME
24 MAYIS 2022 SALI 12.00 VOLEYBOL (KADIN) 7 4 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ 5 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ YARI FİNAL
24 MAYIS 2022 SALI 13.00 VOLEYBOL (ERKEK) 4 TİREBOLU İLETİŞİM FAK. SAĞLIK BİLİMLERİ FAK. YARI FİNAL
24 MAYIS 2022 SALI 17.30 SALON FUTBOLU (ÖĞRENCİ) 6 2 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ 3 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ YARI FİNAL
25 MAYIS 2022 ÇARŞAMBA 12.00 BASKETBOL (ERKEK) 3 TIP FAK. TİREBOLU İLETİŞİM FAK. YARI FİNAL
25 MAYIS 2022 ÇARŞAMBA 17.30 SALON FUTBOLU (ÖĞRENCİ) 7 4 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ 5 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ YARI FİNAL
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        
 
 

 
26 MAYIS 2022 PERŞEMBE 12.00 BASKETBOL (ERKEK) 4 1 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ 2 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ YARI FİNAL
26 MAYIS 2022 PERŞEMBE 17.30 SALON FUTBOLU (AKADEMİK/İDARİ) 5 1 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ 2 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ YARI FİNAL
2/27 MAYIS 2022 CUMA 17.30 SALON FUTBOLU (AKADEMİK/İDARİ) 6 4 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ 5 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ YARI FİNAL
30 MAYIS 2022 PAZARTESİ 12.00 VOLEYBOL (KADIN) 8 6 NOLU MÜSABAKANIN MAĞLUBU 7 NOLU MÜSABAKANIN MAĞLUBU 3.LÜK
30 MAYIS 2022 PAZARTESİ 13.00 VOLEYBOL (ERKEK) 5 3 NOLU MÜSABAKANIN MAĞLUBU 4 NOLU MÜSABAKANIN MAĞLUBU 3. LÜK
30 MAYIS 2022 PAZARTESİ 17.30 SALON FUTBOLU (ÖĞRENCİ) 8 6 NOLU MÜSABAKANIN MAĞLUBU 7 NOLU MÜSABAKANIN MAĞLUBU 3. LÜK
31 MAYIS 2022 SALI 12.00 VOLEYBOL (KADIN) 9 6 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ 7 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ FİNAL
31 MAYIS 2022 SALI 17.30 SALON FUTBOLU (ÖĞRENCİ) 9 6 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ 7 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ FİNAL
01 HAZİRAN 2022 ÇARŞAMBA 13.00 VOLEYBOL (ERKEK) 6 3 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ 4 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ FİNAL
01 HAZİRAN 2022 ÇARŞAMBA 17.30 SALON FUTBOLU (AKADEMİK/İDARİ) 7 5 NOLU MÜSABAKANIN MAĞLUBU 6 NOLU MÜSABAKANIN MAĞLUBU 3. LÜK
02 HAZİRAN 2022 PERŞEMBE 12.00 BASKETBOL (ERKEK) 5 3 NOLU MÜSABAKANIN MAĞLUBU 4 NOLU MÜSABAKANIN MAĞLUBU 3. LÜK
02 HAZİRAN 2022 PERŞEMBE 17.30 SALON FUTBOLU (AKADEMİK/İDARİ) 8 5 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ 6 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ FİNAL
06 HAZİRAN 2022 PAZARTESİ 12.00 BASKETBOL (ERKEK) 6 3 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ 4 NOLU MÜSABAKANIN GALİBİ FİNAL
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                                                                                                                                                                                                                                      
 
15. SPOR ŞENLİKLERİ MÜSABAKA
KURALLARI
 

 
  1. Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi Müsabakaları “Güre Yerleşkesi Spor Bilimleri Fakültesi Kapalı Spor Salonu” nda yapılacaktır.
  2. Salon Futbolu (Öğrenci ve Akademik-İdari) Mühendislik Fakültesi arkasındaki Açık Hava Spor Sahasında yapılacaktır.
  3. Satranç Müsabakaları İ.İ.B. Fakültesi 2. katındaki Karabağ Sokakta yapılacaktır.
  4. Müsabaka öncesi, takım sorumlusu imzası olmak kaydıyla, takım listeleri ve öğrenci kimlik listeleri müsabaka sorumlusuna verilecektir.
  5. Müsabakalar, saatinde başlayacak 10 dakika bekleme süresi olacaktır. Takımlar ısınma ve hazırlanma periyodunu müsabaka başlama saatinden önce yapmalıdır. Hazırlık için ek süre verilmeyecektir.
  6. Müsabaka için takımlar, aynı renk ve şekilde olan, kendi formalarının üzerine giymek için müsabaka öncesi, numaralı, renkli yelekleri Spor Koordinatörlüğünden temin edeceklerdir.
  7. Müsabakalar “Eleme” usulüne göre yapılacaktır. 
  8. Müsabakalarda kırmızı kart gören oyuncu turnuva boyunca hiçbir yarışmaya katılmayacaktır.
  9. Müsabakalarda kavga ve olay çıkaran Sporcu- İdareci ve Antrenör Üniversite Disiplin Yönetmenliğine göre disipline sevk edilecektir.
  10. Müsabaka öncesi iki takım yetkilisi karşılıklı takım listelerini ve kimlikleri kontrol edip itirazımız yoktur-vardır yazarak imza atacaklardır. Sonradan bir suistimal veya kural hatası oluşmuşsa Spor Yürütme ve Düzenleme Kuruluna itiraz dilekçesi verebilirler.
  11. Müsabaka sonucunda ilk 3’e giren takımlara kupa, sporculara madalya takdim edilecektir. Madalya töreni tarihi daha sonra duyurulacaktır.
 
 
 
                                                                                                                                                                                                                                           

 
  1. Oyun Kuralları:
 
VOLEYBOL:                                                                                                                                                                                                           
  • Eleme müsabakaları, 3. lük ve 4.lük maçı 3 set üzerinden oynanacak, set aralarında 3 dakika dinlenme molası olacak, 2 set alan müsabakayı kazanmış olacaktır.
  • Final müsabakası 5 set üzerinden oynanacak ve 3 set alan müsabakayı kazanmış olacaktır.
  • Voleybol Uluslararası ( İnterbord) kurallara göre oynanacaktır.
  • Voleybol 6 oyuncu ile oynanacaktır.
BASKETBOL
  • Basketbol müsabakaları 10 dk. x 4 periyod ve 5 dakika dinlenme arası olacak şekilde oynanacaktır.
  • Beraberlik durumunda 5 dakika uzatma yapılacaktır. Netice alınana kadar müsabaka devam edecektir.
  • Basketbol müsabakaları uluslararası (İnterbord) kurallara göre oynanacaktır.
  • Basketbol 5 oyuncu ile oynanacaktır.
 
 
FUTBOL
a-Futbol toplam 5 oyuncu ile oynanacaktır. Hakemden izin almadan ve top kendi takımında iken ve asil oyuncu çizgiden çıktıktan sonra oyuncu değişimi yapılabilir. Sınırsız oyuncu değiştirme hakkı vardır. Çıkan oyuncu bir daha girebilir.
b- Oyun değiştirme kural hatası:
-Top oyuncu değiştiren takımda olmalı eğer rakip takımda ise kural hatası olur.
-Oyuncu çizgi dışına çıkmadan yedek oyuncu girerse kural hatası olur.
- Rakip takım yarı alanında giriş olursa kural hatası olur.
-Oyun değişikliği anında Kural hatası yapan takım aleyhine serbest atış cezası verilir.
 
 
                                                                                                                                                                                                                                             
c- Futbol müsabakaları 25 dakika 2 devre oynanacaktır. 10 dakika dinlenme arası yapılacaktır. Müsabaka sonunda beraberlik olmuşsa direk penaltı atışlarına geçilecektir. Önce takımlar sıra ile 5 er penaltı atacak beraberlik bozulmazsa seri penaltılara geçilecektir. İlk 5 penaltıyı takım listesinde bulunan her sporcu atabilir.
  • Futbol müsabakalarında salon futbol kuralları değil normal saha futbol kuralları uygulanacaktır. Taç atışları elle, korner atışları ise köşeden ayakla yapılacaktır.
  •  Müsabakalar Uluslararası (İnterbord) kurallarına göre oynanacaktır.
 
MASA TENİSİ
 
1-Masa tenisi müsabakaları takım ve ferdi müsabakalar şekilde yapılacaktır.
2-Ferdi müsabakalar 5 set üzerinden yapılacak ve 3 set alan kazanmış olacaktır. Takım müsabakalarında ise 3 set üzerinden yapılacak ve 2 set alan kazanmış olacaktır.
3- Sporcular raketlerini kendileri temin edecek ve toplar Spor Koordinatörlüğü tarafından verilecektir.
4- Müsabakalar sonucunda takım derece sıralaması ile ferdi derece sıralaması yapılacaktır.
5- Kura çekimi müsabaka günü müsabaka başlamadan önce yapılacaktır.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DİSİPLİN KURALI:
 
SPOR ETKİNLİK FAALİYETİ ÜNİVERSİTEMİZ AKADEMİK-İDARİ VE ÖĞRENCİLERİNİN SPORTİF ETKİNLİK YAPMASI VE BARIŞ VE KARDEŞLİK DUYGUSU DAHİLİNDE BİRLİK VEBERABERLİK RUHU GELİŞMESİ İÇİN YAPILMAKTADIR.  SPOR YARIŞMALARI SAVAŞ, KAVGA, ŞİDDET VE KÜFÜR ORTAMLARI DEĞİL EĞLENCE VE KARDEŞLİK FAİR-PLAY ORTAMLARIDIR. MÜSABAKALARI KİMSENİN KENDİ EMELLERİ VE SORUNLARI İÇİN SABOTE ETMEYE HAKKI YOKTUR.  BU ANLAYIŞ İÇİNDE UMARIZ Kİ DİSİPLİN KURALLARI VE DİSİPLİN KURULU HİÇ UYGULANMAZ.
  1. Müsabakalarda kavga ve olay çıkaran öğrenci ve sporcular hakkında Öğrenci Disiplin Yönetmenliğine göre disiplin soruşturması yapılacaktır. Müsabakalarda kırmızı kart veya maçtan ihraç olan sporcu hiçbir yarışmaya katılamayacaktır.
  2. Müsabakalara katılan idari ve akademik personel ister takımları başında Antrenör – Yönetici olarak, isterse müsabakalarda oyuncu olarak, görev anında olay ve kavga çıkarırsa, idari soruşturmaya sevk edilecek ve sonraki hiçbir müsabakada hiçbir görev almayacaktır.
  3. Üniversitemiz Spor Koordinatörlüğü tarafından organize edilen Spor Etkinlikleri dostluk kardeşlik için, öğrencilerin ve akademik-idari personelin fiziksel aktivite yapması için yapılmakta olup kavga ve düşmanlığa yer yoktur.